Fkb Muhasebe programı, efsane bir program. Yazılımında çalışanlardan biri 20 yıllık yazılım satışı ve müşteri bilgisine sahip Fethi ARSLAN muhasebe kısmının oluşumu ve yapılandırılmasında önemli fikirlerin sahibi. Yıllardır çeşitli muhasebe programlarının satışını ve desteğini verirken hep bir yerlerde program ve muhasebe programının kullanıcısı ayrı düştü, eksiklikler sistemin çekirdeği ile kapatılamadı, bu eksiklerin olmadığı neredeyse kusursuz bir yazılım mimarisi ile oluşturduğu program FKB  MUHASEBE PROGRAMI . İşte bu yıllarca çözmediği eksikleri çözdüğü bir yapıya sahip oldu. Kendi değimi ile Halkın dilinden anlayan bir program. 

 

Diğer taraftan programın, kullanıcısına maksimum faydayı sağlaması hedeflendiğinden içerisine online eklentiler apiler eklenerek, aynı zamanda bir sanal mağaza entegrasyonu gerçekleştirildi. Bu kısımda yine efsane zira Bu sanal mağaza öyle olsun bir kenarda dursun denilecek bir sanal mağaza değil bu kısımla ilgilenen Proticaret yazılımlarının seosu Süleyman Zafer Kuzucu; Yani e-ticaret denildiğinde akla gelen en ünlü ve bilgili kişilerden biri, dolayısı ile oluşa e mağaza sistemi de tam olarak profesyonel ve kullanıcı dostu.  

Öyle ki siz muhasebe programını kullanırken farkında olmadan aslında , online mağazanızı da hazırlamış oluyorsunuz.  Etiket yazıcınız da bilgisayara bağlıysa sipariş geldiğinde 

etiket çıkıyor ,  bitmedi ;  program ile  anlaşmalı kargoya mesaj gidiyor ve siz sadece ürüne basılan etiketi yapıştırıp gönderiyorsunuz.  peki n11 gitti gidiyor vs  alış veriş portallarını kullanarak satış yapıyorsanız hepsi ile otomatik entegrasyonu var yani siz sitelerde stok gir çık uğraşmadan bu işlemlerde otomatik olarak gerçekleşiyor. Bunları yaparken veri hızı yine piyasadaki programların çok üzerinde ...

 

Şimdi gelelim programda neler var ? 

son zamanların muhasebe alanında en çok konuşulan konusu e-fatura ve e-arşiv sisteme entegre olarak geliyor. Ayırıca gereksiz zahmetlere girip , firma firma gezmenize gerek yok , entegrasyon kendinden hazır.

 

Raporlamalar : yönetici raporları için tek yapmanız programı açmak. Karşınızda mali durumunuz. Satışlar gelirler giderler ve firmanızın net değerine kadar tüm gelişmiş raporlamalar sisteme entegre ve hazır halde.

 

Stok takibinde muhasebesel basma kalıplığın dışında gerçekçi bir yaklaşım mevcut. Lifo mu Fifo mu yani stoklarınız ilk giren ilk çıkara göre mi fiyatlanacak yoksa son giren ilk çıkara göre mi hesaplanacak? ikisi de reel hesaplamalarda sizi yanıltır. Çünkü aynı ürünü 2 farklı fiyattan da alsanız aslında gerçek olan anlık ortalama maliyettir.  yani ilk aldığınız elmaya 2 lira verdiyseniz , sonra aldığınız elmaya 5 lira verdiyseniz aslında 2+5=7   7/2 sizin 3,5 liraya mal olmuş 2 elmanız var ... aslında gerçek bu kadar basit.

 

Gerçek maliyet hesaplamada, yaptığınız giderler mevcut programlarda sadece bilgi amaçlı bir kenarda durur, beyan edilir ve stoktaki ürünün maliyetine yansımaz. Programda tüm giderler etkileşimli hale gelerek net kar zarar hesaplamaları otomatik gelir.

 

Personel giderleri, ek modül almadıysanız genel olarak personel giderlerini tutmak için kırk takla atarsınız ve bulduğunuz çözümler tüm raporlarınızı alt üst eder , FKB MUHASEBE programında personel modülü standart pakete dahildir.

 

Akıllı Depo kontrolü : birden fazla depo yada mağazada işlem yapan firmalar için program satış yoğunluğuna göre stok nakil önerilerinde bulunur. A mağazasında stok duran ürünü daha çok satan b mağazasına göndermenizi önererek size yardımcı olur.

 

Rakip analizi , genel satış isimlerini belirleyerek yazdığınız ürünlerin, rakiplerinizin hangi fiyattan sattığını raporlar, aldığınız malın maliyetini hesaplayarak size maksimum rekabet fiyatını önerir.

 

Günlük takip , hazır raporlar ile kasada kaç liranız var , bu gün kaç lira satış yapmışsınız, kaç lira kar etmişsiniz, kasada ki paranın ne kadarı önceki satışlardan gelmiş hepsini yönetici sayfasında görebilirsiniz.

 

Ödeme takibi , tüm ödemelerinizi size bildirir. Kredi ve kredi kartı ödemelerinizi hesaplar , aylık bazda net giderlere dahil ederek komisyonları masraflara ekler.  ve diğer ödemelerinizi de gerçekçi olarak size sunar .

Daha fazla neler var öğrenmek için randevu alın gelelim anlatalım. 

 

RESİM GALERİSİ